Newsletter
Aktualności

Tydzień Otwartego Dostępu 2022

24 października 2022 rozpoczyna się Tydzień Otwartego Dostępu organizowany w tym roku pod hasłem „Otwartość dla sprawiedliwości klimatycznej”. To okazja do rozmów na temat roli otwartej nauki w badaniach nad klimatem i działaniach na rzecz sprawiedliwości klimatycznej. Incjatywa ma charakter społecznościowy; każdy może wziąć w niej udział, organizując wydarzenie, spotkanie czy kampanię informacyjną. 

OAWeek 2022 dlaczego

Jak co roku jako Platforma Otwartej Nauki bierzemy udział w obchodach Tygodnia Otwartego Dostępu. 24 października 2022 r. o godz. 19:00 we współpracy z serwisem Nauka o klimacie organizujemy spotkanie „Im więcej wiedzy, tym więcej możliwości. Dlaczego potrzebujemy otwartej nauki?”.

W rozmowie udział wezmą dr Natalia Gruenpeter (Platforma Otwartej Nauki, ICM UW), dr hab. Katarzyna Jasikowska (Instytut Socjologii UJ, klimatUJ), dr Aleksandra Kardaś (Nauka o klimacie), a poprowadzi ją Szymon Bujalski. Szczegóły wydarzenia znaleźć można na Facebooku. Transmisja dostępna będzie na profilach organizatorów: Nauka o klimacie i Platforma Otwartej Nauki