Newsletter

Wydarzenia

Kraków

Warsztaty z zarządzania danymi badawczymi

17
maja
2019

Serdecznie zapraszamy na warsztaty z zarządzania danymi badawczymi (Research Data Management – RDM), organizowane przez Platformę Otwartej Nauki we współpracy z Centrum e-Learningu AGH oraz działającym w ramach projektu OpenAIRE Krajowym Biurem Otwartego Dostępu.

Warsztaty odbędą się 17 maja 2019 r. w godzinach 10:00 – 16:00, w Centrum e-Learningu AGH przy ul. Czarnowiejskiej 50B/5 w Krakowie

Warsztaty są przeznaczone dla doktorantów i badaczy ze wszystkich dziedzin nauki. W czasie warsztatów omówione zostaną m.in. następujące kwestie:


• Co to są dane badawcze i jakie są korzyści z prawidłowego zarządzania danymi badawczymi?
• Na co należy zwracać uwagę przy wybieraniu i przygotowywaniu danych do długoterminowego przechowywania?
• Czym jest Plan Zarządzania Danymi (Data Management Plan; DMP)?
• Kiedy dane badawcze można lub należy udostępniać publicznie?
• Jakie są zasady prawnej ochrony danych (prawo autorskie, prawa “sui generis”, dane osobowe)?
• Jakie licencje są stosowane w udostępnianiu danych badawczych?
• Jak zarządzać prawami do danych w kontekście otwartego udostępniania?

Warsztaty będą się składać z części teoretycznej i krótkich ćwiczeń. Odbędą się w języku polskim, ale niektóre wykorzystywane w czasie zajęć materiały (np. przykładowe zbiory danych lub plany zarządzania danymi) mogą być w języku angielskim. Uwaga! Program nie obejmuje następujących zagadnień: czyszczenie i analiza danych, tworzenie baz danych, techniczne aspekty poszczególnych formatów plików.

Formularz rejestracyjny: http://akademia.icm.edu.pl/szkolenia/warsztaty-zarzadzania-danymi-badawczymi-krakowie/ [rejestracja zakończona]

Udział w warsztatach jest bezpłatny. Liczba miejsc jest ograniczona; o przyjęciu na warsztaty decydować będzie kolejność zgłoszeń. Podczas warsztatów przewidziana jest przerwa na kawę oraz poczęstunek. Uczestnicy otrzymają zaświadczenia potwierdzające udział w warsztatach.

PoprzedniNastępny