Tydzień Otwartego Dostępu

października
2018

Przed nami Tydzień Otwartego Dostępu (22-28.10.2018), w czasie którego odwiedzimy cztery miasta z wykładami i seminariami na temat otwartej nauki. We wtorek (23 października) wspólnie z Biblioteką Uniwersytecką w Warszawie organizujemy seminarium „Jak się przygotować do rewolucji otwartego dostępu?”, które poprowadzą Michał Starczewski, Wojciech Fenrich i Natalia Gruenpeter. Jakub Szprot przybliży najważniejsze zagadnienia dotyczące otwartego dostępu do publikacji naukowych pracownikom Uniwersytetu Gdańskiego (podczas Open Access Info Day, we wtorek 23 października) i Politechniki Krakowskiej (w czwartek 25 października). W piątek (26 października) Michał Starczewski poprowadzi szkolenie „Otwarta nauka i licencje Creative Commons” w Bibliotece Uniwersytetu Rzeszowskiego.