Newsletter
Aktualności

Ponad 1000 książek naukowych w Bibliotece Nauki

Liczba książek naukowych udostępnianych w nowej wersji Biblioteki Nauki wynosi już 1027. W zasobach serwisu znajdują się pełne teksty publikacji dostępnych wcześniej w serwisie Otwórz Książkę oraz inne książki udostępniane przez współpracujących z nami wydawców.

„Na początku w zasobach Biblioteki Nauki umieściliśmy ponad 500 książek, które od kilkunastu lat gromadziliśmy w serwisie Otwórz Książkę. Zostały one opracowane w postaci pełnych plików PDF oraz wersji mobilnych w ramach zakończonego w zeszłym roku projektu Platforma Polskich Publikacji Naukowych. To stosunkowo niewielki, ale bardzo ważny zbiór, gdyż znajduje się w nim wiele pozycji trudno dostępnych w bibliotekach, a stale wykorzystywanych w pracy naukowej i dydaktycznej. Pozostałe książki pochodzą już bezpośrednio od współpracujących z ICM UW wydawców, a przy tej okazji zapraszam wszystkich wydawców naukowych do współpracy" – mówi Krzysztof Siewicz koordynujący prace zespołu Biblioteki Nauki.

„Wśród tych nowo dołączonych publikacji są zarówno książki wydane przed kilkoma laty, ale także nowe pozycje wydane w 2021 lub 2022 roku” – dodaje Ryszard Burek, który zajmuje się współpracą z wydawcami. „Jest to duża kolekcja o bardzo urozmaiconej tematyce, która niemalże każdego dnia wzbogaca się o kilka nowych pozycji.”

Publikacje można pobrać bezpośrednio z serwisu, bez konieczności zakładania konta ani instalowania żadnego specjalistycznego oprogramowania.