„Polskie repozytoria naukowe – wyzwania i szanse” - warsztaty

27 kwietnia 2015 odbędą się w Warszawie warsztaty „Polskie repozytoria naukowe – wyzwania i szanse” przygotowane z myślą o osobach, które zajmują się tworzeniem, utrzymaniem i rozwojem repozytoriów. Spotkanie będzie również okazją do wymiany doświadczeń i do dyskusji na temat pokonywania wyzwań i wykorzystywania szans, jakie stoją przed repozytoriami w związku z przemianami zachodzącymi obecnie w komunikacji naukowej.

Spotkanie otworzy webinarium „Enhancing the feedback loop: adding context to your scholarly platform”, które poprowadzi Ben McLeish z Altmetric. W dalszej części przewidziane są prezentacje i dyskusje dotyczące działań, jakie można podjąć, żeby lepiej wykorzystać możliwości nowoczesnych technologii i zwiększyć widoczność udostępnianych w repozytoriach treści. Warsztaty odbędą się 27 kwietnia 2015 w siedzibie ICM UW: Warszawa, Prosta 69, sala 538 (V piętro).

Ramowy program spotkania:

10.00 - 10.30 rejestracja

10.30 - 10.45 przywitanie

10.45 - 11.40 Enhancing the feedback loop: adding context to your scholarly platform - Ben McLeish, Altmetric

11.40 - 12.20 Zyski z dobrze rozwijającego się repozytorium uczelnianego - Małgorzata Rychlik, Repozytorium AMUR

12.20 - 13.00 Naukowcu wyjdź z szuflady czyli jak komunikować korzyści z deponowania w repozytorium - Lidia Mikołajuk, Aleksandra Brzozowska, Repozytorium Uniwersytetu Łódzkiego

13.00 - 13:30 lunch

13.30 - 14.00 Polskie repozytoria w OpenAIRE - czy warto się rejestrować? -  Marta Hoffman-Sommer, Platforma Otwartej Nauki

14.00 - 14.30 Koncepcja powołania organizacji stowarzyszającej polskie repozytoria naukowe - Małgorzata Rychlik, Repozytorium AMUR, Dominik Purchała, ORNH Lectorium

14.30 - 15.30 Przyszłość i rozwój repozytoriów - dyskusja

Udział w warsztatach jest bezpłatny.

Prosimy o rejestrację przez formularz zgłoszeniowy.