Nowoczesne technologie w badaniach humanistycznych

27 listopada 2014 odbywa się I Międzynarodowa Konferencja Humanistyki Cyfrowej - DARIAH-PL  „Nowoczesne technologie w badaniach humanistycznych” organizowana przez Uniwersytet Warszawski oraz Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

W  wydarzeniu udział weźmie m.in. wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego, prof. Włodzisław Duch, a polscy badacze z zakresu humanistyki cyfrowej  przedstawią trwające lub zakończone   projekty, zarówno realizowane w Polsce jak i w skali międzynarodowej.  W konferencji uczestniczą także przedstawiciele zagranicznych konsorcjów – z Niemiec (dr Heike Neuroth (Georg-August-Universität Göttingen) i Włoch (dr Emiliano Degl’Innocenti, Società Internazionale per lo Studio del Medioevo Latino FEF, DARIAH.it). Projekty z obszaru humanistyki cyfrowej zaprezentują również wydziały Uniwersytetu Warszawskiego.

Poza prezentacją stanu badań w obszarze humanistyki cyfrowej, konferencja jest także okazją do dyskusji nad propozycjami kierunków rozwoju badań,  możliwościami i wyzwaniami, jakie niesie ze sobą humanistyka cyfrowa w Polsce i Europie.

Konferencja odbywa się w godzinanch 11-18 w Sali Senatu Uniwersytetu Warszawskiego, ul. Krakowskie Przedmieście 26/28