Kraków, ul. Warszawska 24

Seminarium dla wydawców i redakcji czasopism naukowych

maja

Logotyp ICM

Interdyscyplinarne Centrum Modelowania Matematycznego i Komputerowego Uniwersytetu Warszawskiego oraz Konsorcjum BazTech serdecznie zapraszają na seminarium:

“Biblioteka Nauki jako narzędzie otwartej dystrybucji czasopism naukowych”,

które odbędzie się 28 maja 2018 r. w godzinach 11.00-13.00 w Krakowie, na terenie Kampusu Politechniki Krakowskiej przy ul. Warszawskiej 24, w Pawilonie Wystawowo-Konferencyjnym "Kotłownia".

“Biblioteka Nauki” to prowadzona przez ICM UW we współpracy z bazami bibliograficznymi ze wszystkich dziedzin nauki platforma polskich czasopism naukowych w otwartym dostępie. Obecnie dostępne są na niej pełne teksty ponad 800 czasopism naukowych.

Seminarium przeznaczone jest dla redakcji i wydawców czasopism naukowych z regionu Małopolski, Śląska, Podkarpacia oraz województwa świętokrzyskiego. Jego uczestnicy dowiedzą się m.in.:

• • czym charakteryzują się otwarte modele dystrybucji treści naukowych i w jaki sposób można powiązać je z modelami biznesowymi wydawców uczelnianych i komercyjnych,

• • jak realizować zalecenia MNiSW dla wydawców czasopism naukowych zawarte w “Kierunkach rozwoju otwartego dostępu do publikacji i wyników badań naukowych w Polsce”,

• • jakie korzyści przynosi wydawnictwu współpraca z pełnotekstową bazą bibliograficzną na przykładzie bazy rejestrującej czasopisma z zakresu nauk technicznych i ścisłych BazTech.

Udział w seminarium jest bezpłatny, osoby zainteresowane prosimy o wypełnienie formularza rejestracyjnego na stronie http://bit.ly/rejestracja20180528. Dla uczestników seminarium przewidziano poczęstunek.