Otwarte modele komunikacji naukowej w uczelni akademickiej – konferencja Dolnośląskiej Szkoły Wyższej

Centrum Informacji Naukowej Dolnośląskiej Szkoły Wyższej organizuje konferencję na temat otwartych modeli komunikacji naukowej w uczelniach akademickich. Wydarzenie skierowane jest przede wszystkim do pracowników naukowych i dydaktycznych oraz autorów publikacji naukowych. Celem konferencji jest dyskusja nad budowaniem polityki otwartości w uczelni akademickiej. Dyskusji będzie towarzyszyć prezentacja korzyści, jakie dostrzegają autorzy udostępniający swoje prace w sposób otwarty oraz jakie wynikają z analiz liczby odwiedzin i cytowań publikacji. Zostanie również omówiona rola repozytorium uczelnianego jako narzędzia upowszechniania dorobku naukowego. W dyskusji niezbędna jest wiedza o aktualnej polityce naukowej na różnych poziomach (lokalnym, krajowym i międzynarodowym). Zostaną przedstawione dokumenty świadczące o włączeniu otwartych modeli publikowania jako sposobu upowszechniania rezultatów projektów badawczych finansowanych ze środków publicznych.

Konferencję zakończy debata "Otwarte modele komunikacji naukowej w uczelni akademickiej", w której wezmą udział: prof. DSW dr hab. Bogusława Dorota Gołębniak, Wojciech Fenrich (Platforma Otwartej Nauki, Interdyscyplinarne Centrum Modelowania Matematycznego i Komputerowego Uniwersytetu Warszawskiego), Lidia Stępińska-Ustasiak (Platforma Otwartej Nauki, Interdyscyplinarne Centrum Modelowania Matematycznego i Komputerowego Uniwersytetu Warszawskiego) oraz Małgorzata Rychlik (Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu).

Konferencja została objęta patronatem Platformy Otwartej Nauki oraz serwisu Otwarta Nauka.

Wydarzenie odbędzie się 24 kwietnia 2015 roku, w Centrum Konferencyjnym DSW, Wrocław, ul. Strzegomska 55.

Szczegóły programu i formularz rejestracyjny dostępne są na stronie wydarzenia.