Warsztaty z zarządzania danymi badawczymi

Gdańsk, Kraków i Katowice - to miasta, w których przeprowadziliśmy w tym miesiącu warsztaty z zarządzania danymi badawczymi. W sumie wzięło w nich udział ponad 40 osób: naukowców, doktorantów i bibliotekarzy. Program całodniowych spotkań obejmował zagadnienia prawne oraz praktyczne, a celem warsztatów było m.in. przekazanie uczestnikom wiedzy na temat planów zarządzania danymi badawczymi. Umiejętność przygotowywania takiego dokumentu powinni opanować naukowcy chcący ubiegać się o granty Narodowego Centrum Nauki, ponieważ agencja jeszcze w tym roku chce wprowadzić do wniosków grantowych załączniki ze skróconymi planami zarządzania danymi badawczymi.

Warsztaty prowadzili Natalia Gruenpeter oraz Nikodem Rycko, pracownicy Interdyscyplinarnego Centrum Modelowania Matematycznego i Komputerowego Uniwersytetu Warszawskiego.

Gdańsk, 7.05.2019, Biblioteka Uniwersytetu Gdańskiego

Kraków, 17.05.2019, Centrum e-Learningu AGH