CESSDA Data Day 2021

18 marca 2021 r. odbędzie się CESSDA Data Day 2021, wydarzenie poświęcone możliwościom i wyzwaniom związanym z gromadzeniem danych społecznych i prowadzeniem archiwów danych społecznych w Polsce.

Wydarzenie rozpocznie się od porannej sesji, w ramach której zaplanowane są cztery prezentacje:

• Benefits of joining CESSDA and Data Sharing in Europe - Ron Dekker (CESSDA),
  • Polish Social Science Archive for Quantitative Data - Marcin Zielinski (PADS),
  • Polish Social Science Archive for Qualitative Data - Piotr Filipkowski (ADJ),
  • New Infrastructure for Opening Social Science Data - Jakub Szprot (ICM UW).

Po krótkiej przerwie odbędzie się panel dyskusyjny na temat danych badawczych z zakresu nauk społecznych oraz różnych aspektów udostępniania danych istotnych z perspektywy instytucji oraz badaczy.

W ramach sesji popołudniowej zaplanowane zostało szkolenie z zarządzania danymi badawczymi w naukach społecznych, które poprowadzą pracownicy Interdyscyplinarnego Centrum Modelowania Matematycznego i Komputerowego UW, Instytutu Studiów Społecznych UW oraz Instytutu Filozofii i Socjologii PAN. Szkolenie prowadzone będzie w języku polskim.

Program wraz z formularzem rejestracyjnym dostępny jest na stronie wydarzenia.